Najlepsze amerykańskie seriale TV - newsy, ciekawostki, informacje.
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Partnerzy

Wszystko o transmisjach sportowych

telewizory lcd

House, House MD, Greg House, Lisa Cuddy, Hugh Laurie, Lisa Edelstein, House Fansite
Fringe.com.pl - Polskie centrum serialu Fringe. Zapraszamy!

statystyka

Strajk scenarzystów

sobota, 09 lutego 2008

Jeśli strajk scenarzystów faktycznie zakończy się już w najbliższych dniach to jest szansa że najpopularniejsze seriale doczekają się jeszcze kilku nowych odcinków w bieżącym sezonie.
Jakie to będą seriale i ilu odcinków się należy spodziewać? Odpowiedź poniżej.

Seriale, do których zaraz po zakończeniu strajku mogą zostać dokręcone nowe odcinki i wyemitowane w bieżącym sezonie:
30 Rock, Brothers & Sisters, Criminal Minds, CSI, CSI: Miami, CSI: NY, Desperate Housewives, Gossip Girl, Grey's Anatomy, House, How I Met Your Mother, Lost, My Name Is Earl, NCIS, Numbers, The Office, Private Practice, Smallville, Supernatural, Two and a Half Men, Ugly Betty.
W większości przypadków produkcja nowych odcinków może rozpocząć się zaraz po oficjalnym zakończeniu strajku. Emisja nowych odcinków przewidziana jest na kwiecień i maj.
Do seriali, które mają jeszcze zapas "przedstrajkowych" odcinków, nowe raczej nie będą już w tym sezonie produkowane. Jednak może jeszcze coś się zmienić w tej kwestii.

Scenarzyści z WGA doszli do porozumienia z AMPTP co może oznaczać koniec strajku. Wszystko rozegra się w ten weekend, bo właśnie na sobotę bądź niedzielę zaplanowano ratyfikowanie porozumienia. Jeśli w ostatniej chwili nie pojawią się jakieś nieporozumienia to prawdopodobnie już w poniedziałek zostanie ogłoszone zakończenie strajku. Jeśli tak się stanie to jest szansa na nowe odcinki najpopularniejszych seriali jeszcze w tym sezonie! O szczegółach napiszę nieco później.

niedziela, 03 lutego 2008

Jak informuje serwis filmweb.pl strajkujący scenarzyści z WGA i szefowie wytwórni filmowych zrzeszeni w AMPTP są podobno bardzo bliscy osiągnięcia porozumienia. Chociaż oficjalne rozmowy nie są prowadzone to jednak w Hollywood panuje powszechne przekonanie że o ostatecznej umowie pomiędzy WGA a AMPTP usłyszymy już w przyszłym tygodniu.

Warto dodać że w czerwcu tego roku kończą się także kontrakty długoterminowe reżyserów i aktorów. Ci pierwsi podpisali już nową umowę. Natomiast aktorzy nie rozpoczęli jeszcze negocjacji. Czyżby miał szykować się kolejny strajk - tym razem aktorów?

poniedziałek, 28 stycznia 2008

Gildia Scenarzystów Ameryki (WGA) podpisała indywidualne porozumienie ze studiem Lionsgate, dzięki któremu do pracy powrócili scenarzyści odpowiedzialni za seriale Weeds (Trawka) i Mad Men.
Prace nad scenariuszami do nowych odcinków powinny rozpocząć się planowo 7 listopada, więc opóźnienie jest spore. Jednak przewidywana data premiery nowych odcinków obu seriali nie powinna się zbytnio opóźnić i planowana jest na wakacje.
Wcześniej podobne porozumienia ze scenarzystami podpisali m.in. autorzy programów talk-show (m.in. David Letterman).

wtorek, 08 stycznia 2008

Negocjacje pomiędzy Stowarzyszeniem Prasy Zagranicznej przy Hollywood (HFPA), stacją NBC i strajkującymi scenarzystami z WGA nie przyniosły skutku. Ceremonia wręczenia Złotych Globów została oficjalnie odwołana. Zamiast tego odbędzie się jedynie konferencja prasowa, bez udziału gwiazd, na której poznamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Konferencja ta odbędzie się 13 stycznia.
Swoją drogą, ciekawe jak to będzie wyglądało z Oscarami...

sobota, 01 grudnia 2007

Jak na razie końca strajku scenarzystów w USA nie widać. Co jakiś czas dochodzi do negocjacji między studiami a scenarzystami jednak nie kończą się one powodzeniem. Najbliższe negocjacje rozpoczną się we wtorek.
Tymczasem topnieje lista gotowych odcinków seriali. Poniżej prezentuję spis tych najbardziej zagrożonych na chwilę obecną seriali.

niedziela, 11 listopada 2007

Sam Arnold Schwarzenegger, gubernator Kalifornii, postanowił zaangażować się w zakończenie strajku scenarzystów.
- Rozmawiam ze stronami zaangażowanymi w strajk, ponieważ uważam, że trzeba tę sprawę szybko rozwiązać. Strajk może przynieść naszemu stanowi ogromne straty ekonomiczne. Na tym proteście nie ucierpią szefowie wytwórni, przywódcy związków zawodowych, ani sami scenarzyści. Największe straty poniosą ci, którzy nie mają pieniędzy, którzy pracują przy dziesiątkach produkcji - powiedział Schwarzenegger.
Schwarzenegger poruszył ważny temat gdyż na strajku cierpią nie tylko wytwórnie filmowe ale także aktorzy i członkowie ekip realizacyjnych, którzy z dnia na dzień stracili swoje zajęcie.
Obserwatorzy obawiają się, iż protest szybko się nie zakończy.

źródło: Onet.pl

Pushing Daisies to nowy serial stacji ABC, który od początku zyskał sporą przychylność widzów, głównie dzięki swojemu wręcz bajkowemu klimatowi. Jeszcze w październiku ABC zamówiło pełny sezon tego serialu, który miał się składać z 22 epizodów. Jednak producent i pomysłodawca serialu Bryan Fuller stwierdził że jeśli strajk scenarzystów potrwa dłużej niż do końca tego roku, 9 epizod będzie pełnił funkcję finału pierwszego sezonu, gdyż właśnie ten epizod jest ostatnim do którego powstał scenariusz.

środa, 07 listopada 2007

Strajk scenarzystów stał się faktem. Pora przyjrzeć się jak wygląda sytuacja wybranych seriali czyli jak mocno mogą one ucierpieć przy dłuższym strajku.

Brothers and Sisters (Bracia i siostry) - zamówiono 23 odcinki drugiego sezonu, gotowych jest 11-12.
Desperate Housewives (Gotowe na wszystko) - zamówiono 23 odcinki czwartego sezonu, gotowych odcinków jest ok. 9.
Grey's Anatomy (Chirurdzy) - sytuacja identyczna jak w przypadku Gotowych na wszystko.
Lost (Zagubieni) - gotowych jest połowa z 16 zaplanowanych odcinków czwartego sezonu.
Men in Trees (Uwaga faceci!) - 19 z 27 zaplanowanych odcinków ma gotowe scenariusze.
Pushing Daisies - tylko ok. 7 z zaplanowanych 22 odcinków jest gotowe.
Cold Case (Dowody zbrodni), Criminal Minds (Zabójcze umysły), wszystkie CSI (Kryminalne zagadki...), Ghost Whisperer (Zaklinacz dusz) mają gotowe po ok. 9-11 odcinków ich bieżących sezonów.
Jericho - wszystkie nowe odcinki (siedem) są nakręcone i gotowe do emisji.
Moonlight - gotowe 11 z 13 zaplanowanych odcinków pierwszego sezonu.
Gossip Girl - 13 z 22 odcinków jest gotowych.
Smallville (Tajemnice Smallville) - prawdopodobnie tylko ok. 8 odcinków siódmego sezonu jest gotowych.
Supernatural (Nie z tego świata) - ok. 10-12 odcinków z zaplanowanych 22 będzie gotowych do emisji.
24 (Przez 24 Godziny) - tylko 9 z zaplanowanych 24 epizodów ma gotowe scenariusze.
House (Dr House) - ok. 9 epizodów gotowych do emisji.
Prison Break (Skazany na śmierć) - gotowych jest ok. 13 epizodów z zaplanowanych 22 w trzecim sezonie.
Blood Ties - wszystkie odcinki są gotowe.
Bionic Woman - podobno tylko ok. 8 epizodów z zaplanowanych 13 jest gotowych.
Heroes (Herosi) - gotowych jest 11 odcinków. Prawdopodobnie drugi sezon zostanie skrócony do 11 epizodów.
Heroes: Origins - zaniechano produkcji tego serialu.
Journeyman - wszystkie 13 zaplanowane epizody są gotowe.
Battlestar Galactica - 12 z zaplanowanych 22 odcinków czwartego sezonu jest gotowych.
Stargate Atlantis - prawdopodobnie wszystkie odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem.
Dexter - wszystkie 12 epizody drugiego sezonu będą wyemitowane zgodnie z planem.

Lista ta cały czas się zmienia, jak tylko będą jakieś nowe informacje, natychmiast je Wam przekażę.

poniedziałek, 05 listopada 2007

Negocjacje ostatniej szansy pomiędzy scenarzystami, a studiami zakończyły się fiaskiem. W związku z tym członkowie Writers Guild of America (WGA) na Wschodnim Wybrzeżu przystąpili do akcji protestacyjnej. Wkrótce mają do nich dołączyć związkowcy z Zachodniego Wybrzeża.
Przedstawiciele wytwórni winą obarczają scenarzystów zrzeszonych w WGA. "Choć negocjacje jeszcze trwały, WGA postanowiła rozpocząć strajk w Nowym Jorku" - można przeczytać w oświadczeniu przedstawicieli wytwórni.
O konsekwencjach strajku pisałem już we wcześniejszym newsie:
Strajk scenarzystów.

 
1 , 2